5 KODĖL statybų sezoną geriausia pradėti RUDENĮ

By 2015 birželio 26Naujienos

Atėjo vasara ir nusprendėte statyti namą? Puiku! Tačiau, jei dar neturite susitvarkę namo statybos dokumentų – geriau palaukite. Pirmoji namo statybos dalis – dokumentų ruošimas ir tvarkymas, užimantis daugiau laiko nei galvojate. Pasiruošimas statyboms neretai užtrunka ilgiau nei pačios statybos! Jei vasarą norite pradėti statytis namą – prie darbo stalo su statybos dokumentais sėskite rudenį.

1. Namo projektavimas

Pasirūpinti sąlygų sąvadu namo projektavimui reikalauja nemažai laiko. Jums reikės gauti specialiuosius architektūrinius reikalavimus, inžinerinių tinklų prisijungimo sąlygas, specialiuosius paveldosaugos reikalavimus, jei jie privalomi, specialiuosius saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimus. Be abejo, šie darbai bus atlikti kokybiškiausiai ir išvengiant klaidų, jei konsultuositės su specialistais ar pasamdysite projektuotoją. Kai kurie namai, kaip ir EKIE namas, statomi nuo projekto – iki namo raktų, todėl tokiu atveju namo statybos dokumentais jums reikės rūpintis mažiausiai ir sutaupysite marias laiko.

2. Pirmas kartas gali meluoti

Kaip ir visuose užsakomuosiuose darbuose, taip ir architektūrinis projektas ne visada  pavyksta iš pirmo karto.  Projektas dažniausiai yra vis „šlifuojamas“, todėl vėlgi – reikalauja laiko. Anksčiau pildant dokumentus ranka, būdavo galima ištaisyti klaideles ar pildyti iš naujo, tačiau šiandien viskas yra kompiuterinėje sistemoje ir kiekvienas pakeitimas reikalauja pildyti dokumentus iš naujo, o tai užtrunka kur kas daugiau laiko! Verčiau apsidrauskite – pradėkite tvarkyti dokumentus dar rudenį ir turėsite daug ramaus laiko viskam apgalvoti, taisyti ir ištobulinti projektą statyboms.

3. „Infostatyba“

Brėžinių ir dokumentų paruošimas  „infostatybai“ taip pat atima laiko. Brėžiniams apgalvoti, ypač kuriant individualius, unikalius namo projektus reikia paaukoti dar daugiau laiko, todėl neretai žmonės, pradėję „infostatybą“ vasarą – nespėja ne tik pasistatyti namo, bet ir paruošti dokumentų iki žiemos. Todėl statybos procesas dažnai yra sustabdomas ir nukeliamas į pavasarį. Kiti, pradėję dokumentacijas bando sutaupyti laiko rinkdamiesi kartotinius projektus, arba stato mažesnį nei 80 kv.m ploto namą, tačiau toks pasirinkimas tinka ne visiems, o laiko sutaupyti nori visi.

4. Vasara – ne metas statybų dokumentacijai

Ruošiant namo projektus ir tvarkant dokumentus vasarą, susiduriama su įvairiomis kliūtimis „strigdančiomis“ visą projektavimo procesą. Viena iš tokių kliūčių: vasarą savivaldybėse dauguma darbuotojų atostogauja, todėl leidimų išdavimas praktiškai nevyksta. Be to – vasarą daugiausiai žmonių kreipiasi dėl namų statybos, todėl susidaro eilės. Įvairūs procesai sulėtėja ar yra sustabdomi ir tenka laukti bei švaistyti brangų savo laiką – o ar ne geriau būtų tuo metu patiems paatostogauti?

5. Vėlyvas ruduo ir žiema – ne metas statyboms

Vis dėlto pavyko susitvarkyti dokumentus per vasarą ir norite pradėti statybas? Jeigu jau atėjo ruduo ir artėja žiema – pradėti namo statybas nepatartina –  tiesiog nelogiška dėl kritulių ir žemos temperatūros. Statybos tokiomis sąlygomis ne tik užtruks ilgiau, bet ir gali būti nekokybiškos. Atėjus pavasariui gali tekti atlikti įvairius taisymus ir pertvarkymus. Todėl pradėti statyti namą, o tiksliau – pradėti tvarkyti namo dokumentus geriausia rudenį. Susitvarkius visus dokumentus iki ankstyvo pavasario, išėjus pašalui – puikiausias metas pradėti pamatų darbus. O prasidėjus rudeniui ir žiemai, galėsite jaukiai ir šiltai įsikurti savo naujame name!

 

Join the discussion 2 Komentarų

  • Eugenijus parašė:

    Kaip ekspertai (statytojai) vertintų pamatų išliejimą rudenį (pastaruoju metu net ir lapkričio mėnesį dar būna gan geri nešalti orai), o namo statybą – anksti pavasarį?

    • EKIEnamas parašė:

      Lauko temperatūra iki 0 laipsnių nedarys jokio neigiamo poveikio pamatų liejimui. Prie žemesnių temperatūrų reikėtų naudoti betono priedus arba pridengti pamatus akmens vata.

Palikite komentarą

Menu

Ekie.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su Ekie.lt slapukų politika.

Sutinku