Warning: Creating default object from empty value in /home/ekie/domains/ekie.lt/public_html/wp-content/themes/other/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
A++ gyvenamojo namo statybos etapas: sandarumo testas (III-etapas) - Namų statyba

A++ gyvenamojo namo statybos etapas: sandarumo testas (III-etapas)

By 2016 spalio 31Naujienos
sandarumo testas

Tie, kurie domisi namų statyba ir ypač statybų standartais supranta, kad A++ klasė yra aukščiausia ir jai taikomi aukščiausi reikalavimai. Įprastai išlieję pamatus, surinkę skydus, įrengę stogą, įdėję langus ir padarę vandentiekio, kanalizacijos bei elektros įvadus, atliekame sandarumo (vakuumo) testą, kad būtų 100% patvirtinta, jog namas yra sandarus.

Statant pirmąjį A++ klasės gyvenamąjį namą, Pasvalio rajone atlikome šį specialų sandarumo testą ir gavę rezultatus pamatėme, kad šis namas net viršija A++ klasės namo nustatytus sandarumo reikalavimus, kas peržengė net mūsų pačių lūkesčius. Kuomet A++ namams sandarumo koeficientas privalo būti ne didesnis kaip 0,6, mūsų pastatyto A++ gyvenamojo namo pasiekė net 0.36! Tai reiškia, kad per nesandarumus išeis dvigubai mažiau energijos (šilumos) negu reikalaujama. Liko paskutiniai skaičiavimai ir šis namas bus sertifikuotas, kaip pirmasis gyvenamasis A++ klasės namas Lietuvoje su aukštesniais negu aukščiausi sandarumo reikalavimais.

Kaip atliekamas sandarumo testas?

Sandarumo testas atliekamas dviem būdais. Pirmiausia į namą pripučiama oro (padaromas 50 paskalių skirtumas tarp lauko ir vidaus) ir žiūrima, kiek jo išeina per skyles į lauką. Tada atvirkščiai – ištraukiamas oras ir žiūrimas, kiek oro įeina į namą. Oras gali įeiti ar išeiti iš namo per duris, langus ir kitus nesandarumus. Per šiuos nesandarumus išeina šiluma, kai yra vėjuota, per juos įpučiamas šaltis. Jeigu name, pavyzdžiui yra 100 kubinių metrų oro, tai prie tokio slėgio, per valandą neturi išeiti ne daugiau, kaip 60 (0,6 koeficientas) kubinių metrų oro iš A++ namo. A+ klasės namo koeficientas yra 0,8 (80 kubinių metrų),o  A klasės 1 (100 kubinių metrų).

Palikite komentarą

Menu

Ekie.lt svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti geresnę teikiamų paslaugų kokybę. Naršydami mūsų svetainėje Jūs patvirtinate, jog sutinkate su Ekie.lt slapukų politika.

Sutinku